TNPW06031K74DETA
Mfr.Part #
TNPW06031K74DETA
Description
RES 1.74K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Resistance :
1.74kOhms
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW06031K74DETA
Vishay / Dale TNPW06031K74DETA
TNPW Series, Thin Film, 1.74kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C