TNPW06031K69FHEA
Mfr.Part #
TNPW06031K69FHEA
Description
RES 1.69K OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
1.69kOhms
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.6mm
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Depth :
850μm
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW06031K69FHEA
Vishay / Dale TNPW06031K69FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.69kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C