TNPW06031K65BETA
Mfr.Part #
TNPW06031K65BETA
Description
RES 1.65K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Resistance :
1.65kOhms
Tolerance :
±0.1%
Lead, Tin
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
75V
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
558.8μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
838.2μm
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1.6002mm
Datasheets
TNPW06031K65BETA
Vishay / Dale TNPW06031K65BETA
TNPW Series, Thin Film, 1.65kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C