TNPW06031K50FHEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW06031K50FHEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.5K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power Rating :
100mW
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
1.5kOhms
Depth :
850μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW06031K50FHEA
Vishay / Dale TNPW06031K50FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C