TNPW06031K50FETA
Mfr.Part #
TNPW06031K50FETA
Description
RES 1.5K OHM 1% 1/10W 0603
2
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Resistance :
1.5kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW06031K50FETA
Vishay / Dale TNPW06031K50FETA
TNPW Series, Thin Film, 1.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C