TNPW06031K50BHTA
Mfr.Part #
TNPW06031K50BHTA
Description
RES 1.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
1.5kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW06031K50BHTA
Vishay / Dale TNPW06031K50BHTA
TNPW Series, Thin Film, 1.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C