TNPW06031K45BHEA
Mfr.Part #
TNPW06031K45BHEA
Description
RES 1.45K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.45kOhms
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
13 Weeks
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW06031K45BHEA
Vishay / Dale TNPW06031K45BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.45kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C