TNPW06031K43DHTA
Mfr.Part #
TNPW06031K43DHTA
Description
RES 1.43K OHM 0.5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
1.43kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Feature :
Military
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
TNPW06031K43DHTA
Vishay / Dale TNPW06031K43DHTA
TNPW Series, Thin Film, 1.43kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C