TNPW06031K43BYEA
Mfr.Part #
TNPW06031K43BYEA
Description
RES 1.43K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Depth :
850μm
Military Standard :
Not
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Length :
1.6mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
1.43kOhms
Datasheets
TNPW06031K43BYEA
Vishay / Dale TNPW06031K43BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.43kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C