TNPW06031K40BYEA
Mfr.Part #
TNPW06031K40BYEA
Description
RES 1.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
1.4kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW06031K40BYEA
Vishay / Dale TNPW06031K40BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C