TNPW06031K40BETA
Mfr.Part #
TNPW06031K40BETA
Description
RES 1.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
1.4kOhms
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6002mm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Published :
Max Power Dissipation :
100mW
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Width :
850μm
Max Operating Temperature :
125°C
Thin Film
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Height :
558.8μm
Datasheets
TNPW06031K40BETA
Vishay / Dale TNPW06031K40BETA
TNPW Series, Thin Film, 1.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C