TNPW06031K38BECN
Mfr.Part #
TNPW06031K38BECN
Description
RES 1.38K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
1.38kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW06031K38BECN
Vishay / Dale TNPW06031K38BECN
TNPW Series, Thin Film, 1.38kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C