TNPW06031K37BYEA
Mfr.Part #
TNPW06031K37BYEA
Description
RES 1.37K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
1.37kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Depth :
850μm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
TNPW e3
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
1.6mm
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW06031K37BYEA
Vishay / Dale TNPW06031K37BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.37kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C