TNPW06031K33DHTA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW06031K33DHTA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.33K OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Thin Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistance :
1.33kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW06031K33DHTA
Vishay / Dale TNPW06031K33DHTA
TNPW Series, Thin Film, 1.33kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C