TNPW06031K33BHTA
Mfr.Part #
TNPW06031K33BHTA
Description
RES 1.33K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
No
Feature :
Military
Series :
TNPW
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION
Radiation Hardening :
No
Construction :
Chip
Resistance :
1.33kOhm
Working Voltage :
75V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Contact Plating :
Lead, Tin
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW06031K33BHTA
Vishay / Dale TNPW06031K33BHTA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 1.33kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C