TNPW06031K30BECN
Mfr.Part #
TNPW06031K30BECN
Description
RES 1.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
1.3kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
155°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
TNPW06031K30BECN
Vishay / Dale TNPW06031K30BECN
TNPW Series, Thin Film, 1.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C