TNPW06031K27FETA
Mfr.Part #
TNPW06031K27FETA
Description
RES 1.27K OHM 1% 1/10W 0603
13 Weeks
Height :
450μm
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
Power Rating :
100mW
Width :
850μm
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
1.27kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
75V
Radiation Hardening :
No
Length :
1.6mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW06031K27FETA
Vishay / Dale TNPW06031K27FETA
TNPW Series, Thin Film, 1.27kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C