TNPW06031K27BEEA
Mfr.Part #
TNPW06031K27BEEA
Description
RES 1.27K OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Height :
558.8μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Ratings :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Published :
Resistance :
1.27kOhms
Weight :
2.012816mg
Factory Lead Time :
13 Weeks
Width :
800μm
Voltage - Rated DC :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
850μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Voltage - Rated :
75V
REACH SVHC :
Unknown
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW06031K27BEEA
Vishay / Dale TNPW06031K27BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.27kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C