TNPW06031K23BEEA
Mfr.Part #
TNPW06031K23BEEA
Description
RES 1.23K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
50V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
558.8μm
Series :
TNPW e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.23kOhms
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Supplier Device Package :
Width :
838.2μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW06031K23BEEA
Vishay / Dale TNPW06031K23BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.23kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C