TNPW06031K23BECN
Mfr.Part #
TNPW06031K23BECN
Description
RES 1.23K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Resistance :
1.23kOhms
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW06031K23BECN
Vishay / Dale TNPW06031K23BECN
TNPW Series, Thin Film, 1.23kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C