TNPW06031K21BXTA
Mfr.Part #
TNPW06031K21BXTA
Description
RES 1.21K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.21kOhms
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW06031K21BXTA
Vishay / Dale TNPW06031K21BXTA
TNPW Series, Thin Film, 1.21kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C