TNPW06031K21BHEA
Mfr.Part #
TNPW06031K21BHEA
Description
RES 1.21K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
1.21kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW06031K21BHEA
Vishay / Dale TNPW06031K21BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.21kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C