TNPW06031K20FEEA
Mfr.Part #
TNPW06031K20FEEA
Description
RES 1.2K OHM 1% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.2kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW06031K20FEEA
Vishay / Dale TNPW06031K20FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C