TNPW06031K18BETA
Mfr.Part #
TNPW06031K18BETA
Description
RES 1.18K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height :
558.8μm
13 Weeks
Width :
838.2μm
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
No
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
75V
Supplier Device Package :
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
1.18kOhms
Feature :
Military
Weight :
2.012816mg
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Length :
1.6002mm
Termination :
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
TNPW06031K18BETA
Vishay / Dale TNPW06031K18BETA
TNPW Series, Thin Film, 1.18kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C