TNPW06031K17BETA
Mfr.Part #
TNPW06031K17BETA
Description
RES 1.17K OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.17kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Published :
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW06031K17BETA
Vishay / Dale TNPW06031K17BETA
TNPW Series, Thin Film, 1.17kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C