TNPW06031K15BHEA
Mfr.Part #
TNPW06031K15BHEA
Description
RES 1.15K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
1.15kOhms
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW06031K15BHEA
Vishay / Dale TNPW06031K15BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.15kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C