TNPW06031K14BETA
Mfr.Part #
TNPW06031K14BETA
Description
RES 1.14K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
1.14kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW06031K14BETA
Vishay / Dale TNPW06031K14BETA
TNPW Series, Thin Film, 1.14kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C