TNPW06031K11BETA
Mfr.Part #
TNPW06031K11BETA
Description
RES 1.11K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
1.11kOhms
Termination :
SMD/SMT
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
100mW
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Voltage - Rated :
75V
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW06031K11BETA
Vishay / Dale TNPW06031K11BETA
TNPW Series, Thin Film, 1.11kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C