TNPW06031K05FHEA
Mfr.Part #
TNPW06031K05FHEA
Description
RES 1.05K OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
850μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Thin Film
Military Standard :
Not
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
1.05kOhms
Datasheets
TNPW06031K05FHEA
Vishay / Dale TNPW06031K05FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.05kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C