TNPW06031K05BECN
Mfr.Part #
TNPW06031K05BECN
Description
RES 1.05K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
1.05kOhms
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW06031K05BECN
Vishay / Dale TNPW06031K05BECN
TNPW Series, Thin Film, 1.05kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C