TNPW06031K02FETA
Mfr.Part #
TNPW06031K02FETA
Description
RES 1.02K OHM 1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.02kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW06031K02FETA
Vishay / Dale TNPW06031K02FETA
TNPW Series, Thin Film, 1.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C