TNPW06031K02FEEA
Mfr.Part #
TNPW06031K02FEEA
Description
RES 1.02K OHM 1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mount :
Surface Mount
Resistance :
1.02kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
TNPW06031K02FEEA
Vishay / Dale TNPW06031K02FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C