TNPW06031K02DETA
Mfr.Part #
TNPW06031K02DETA
Description
RES 1.02K OHM 0.5% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6mm
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Height :
450μm
Series :
TNPW
Case Code (Metric) :
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Feature :
Military
Width :
800μm
Resistance :
1.02kOhms
Datasheets
TNPW06031K02DETA
Vishay / Dale TNPW06031K02DETA
TNPW Series, Thin Film, 1.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C