TNPW06031K02BYEA
Mfr.Part #
TNPW06031K02BYEA
Description
RES 1.02K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
1.02kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW06031K02BYEA
Vishay / Dale TNPW06031K02BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C