TNPW06031K02BHTA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW06031K02BHTA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.02K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Resistance :
1.02kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Composition :
Thin Film
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Datasheets
TNPW06031K02BHTA
Vishay / Dale TNPW06031K02BHTA
TNPW Series, Thin Film, 1.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C