TNPW06031K02BHEA
Mfr.Part #
TNPW06031K02BHEA
Description
RES 1.02K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
1.02kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW06031K02BHEA
Vishay / Dale TNPW06031K02BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C