TNPW06031K02BETA
Mfr.Part #
TNPW06031K02BETA
Description
RES 1.02K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
2
REACH SVHC :
Unknown
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Pins :
Published :
Voltage - Rated DC :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6002mm
Resistance :
1.02kOhms
Supplier Device Package :
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
75V
Max Power Dissipation :
100mW
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW06031K02BETA
Vishay / Dale TNPW06031K02BETA
TNPW Series, Thin Film, 1.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C