TNPW06031K02BEEN
Mfr.Part #
TNPW06031K02BEEN
Description
RES 1.02K OHM 0.1% 1/10W 0603
Thin Film
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Weight :
2.012816mg
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
100mW
Case Code (Imperial) :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Voltage - Rated DC :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
558.8μm
Width :
838.2μm
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
100mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Resistance :
1.02kOhms
Voltage - Rated :
75V
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW06031K02BEEN
Vishay / Dale TNPW06031K02BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C