TNPW06031K02BEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW06031K02BEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.02K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
13 Weeks
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Military Standard :
Not
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
1.02kOhms
Height :
450μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
800μm
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
Published :
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
75V
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
100mW
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
850μm
Ratings :
AEC-Q200
Length :
1.6mm
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
REACH SVHC :
Unknown
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Datasheets
TNPW06031K02BEEA
Vishay / Dale TNPW06031K02BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C