TNPW06031K02BECN
Mfr.Part #
TNPW06031K02BECN
Description
RES 1.02K OHM 0.1% 1/10W 0603
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Resistance :
1.02kOhms
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Military
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW06031K02BECN
Vishay / Dale TNPW06031K02BECN
TNPW Series, Thin Film, 1.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C