TNPW060319R6BETA
Mfr.Part #
TNPW060319R6BETA
Description
RES 19.6 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Length :
1.6002mm
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Resistance :
19.6Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060319R6BETA
Vishay / Dale TNPW060319R6BETA
TNPW Series, Thin Film, 19.6Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C