TNPW060319R6BEEA
Mfr.Part #
TNPW060319R6BEEA
Description
RES 19.6 OHM 0.1% 1/10W 0603
Supplier Device Package :
Width :
838.2μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
63mW
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
558.8μm
Ratings :
AEC-Q200
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
19.6Ohms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1.6002mm
Datasheets
TNPW060319R6BEEA
Vishay / Dale TNPW060319R6BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 19.6Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C