TNPW060319R1BEEA
Mfr.Part #
TNPW060319R1BEEA
Description
RES 19.1 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
19.1Ohms
Max Power Dissipation :
100mW
Width :
838.2μm
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Height :
558.8μm
Datasheets
TNPW060319R1BEEA
Vishay / Dale TNPW060319R1BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 19.1Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C