TNPW060319K8BHEA
Mfr.Part #
TNPW060319K8BHEA
Description
RES 19.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
19.8kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW060319K8BHEA
Vishay / Dale TNPW060319K8BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 19.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C