TNPW060319K6FHTA
Mfr.Part #
TNPW060319K6FHTA
Description
RES 19.6K OHM 1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
19.6kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Series :
TNPW
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW060319K6FHTA
Vishay / Dale TNPW060319K6FHTA
TNPW Series, Thin Film, 19.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C