TNPW060319K6FHEA
Mfr.Part #
TNPW060319K6FHEA
Description
RES 19.6K OHM 1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
Resistance :
19.6kOhms
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Tin
Depth :
850μm
Datasheets
TNPW060319K6FHEA
Vishay / Dale TNPW060319K6FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 19.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C