TNPW060319K6FEEA
Mfr.Part #
TNPW060319K6FEEA
Description
RES 19.6K OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
19.6kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thin Film
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW060319K6FEEA
Vishay / Dale TNPW060319K6FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 19.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C