TNPW060319K6DETA
Mfr.Part #
TNPW060319K6DETA
Description
RES 19.6K OHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Feature :
Military
Tolerance :
±0.5%
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
19.6kOhms
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060319K6DETA
Vishay / Dale TNPW060319K6DETA
TNPW Series, Thin Film, 19.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C