TNPW060319K6BYEA
Mfr.Part #
TNPW060319K6BYEA
Description
RES 19.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
19.6kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Tin
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
Chip
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, LASER TRIMMABLE, PRECISION, RATED AC VOLTAGE: 75V
Mounting Feature :
Surface Mount
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW060319K6BYEA
Vishay / Dale TNPW060319K6BYEA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW e3 Series, Thin Film, 19.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C