TNPW060319K6BETA
Mfr.Part #
TNPW060319K6BETA
Description
RES 19.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Voltage - Rated :
75V
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Military
Case Code (Metric) :
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
838.2μm
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
19.6kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060319K6BETA
Vishay / Dale TNPW060319K6BETA
TNPW Series, Thin Film, 19.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C